АУРІ звертається до комітету ВРУ щодо перегляду норми податкового кодексу України відносно виробників декоративних рослин

18 березня 2019 Новини


АУРІ звертається до комітету ВРУ щодо перегляду дискримінаційної норми податкового кодексу України у чинній редакції щодо українських розсадників-виробників декоративних рослин, які не можуть знаходитися на 4-тій групі єдиного податку для сільгосппідприємств. У чинній редакції  Податкового кодексу України, пункт 291.5 міститься обмеження, щодо неможливості перебування на 4 групі єдиного податку для сільгосппідприємств, у яких понад 50 % […]

АУРІ звертається до комітету ВРУ щодо перегляду дискримінаційної норми податкового кодексу України у чинній редакції щодо українських розсадників-виробників декоративних рослин, які не можуть знаходитися на 4-тій групі єдиного податку для сільгосппідприємств.

У чинній редакції  Податкового кодексу України, пункт 291.5 міститься обмеження, щодо неможливості перебування на 4 групі єдиного податку для сільгосппідприємств, у яких понад 50 % доходу, отриманого від продажу сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільгосптоваровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птиці, хутряних виробів і хутра (окрім хутрової сировини).  Логіка цього обмеження щодо виробників декоративних рослин є незрозумілою та деструктивною.  Адже розсадники, що входять до нашої громадської асоціації, є виробниками декоративних рослин (кущів, дерев, багаторічних рослин) повного циклу та мають винятково виробництво декоративних рослин. Всі технологічні процеси аналогічні  з іншими учасниками сільського господарства. Останні роки більшість готової продукції (декоративних рослин) використовується у муніципальному та громадському озелененні міст та селищ України, зокрема  Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Вінниці, Житомира, Чернігова, Сум, Кременчука, Ужгорода, Маріуполя, Білої Церкви та десятків інших міст України.  Розсадники декоративних рослин  мають більший та складніший цикл виробництва (3-5 років) на відміну від класичних аграрних виробників.  Подібні підприємства створюють більшу додану вартість продукції. Перебування на спрощеній системі оподаткування 4 групи дозволить реінвестувати прибуток у технічне оновлення, збільшення площ виробництва, зменшення собівартості готової продукції та виходу на зовнішні ринки.  

   Виходячи з вищевказаної інформації,  просимо Вас ініціювати внесення поправки щодо відміни пункту 291.5 чинного податкового кодексу  «щодо неможливості перебування на 4 групі єдиного податку для сільгосппідприємств, у яких понад 50 % доходу, отриманого від продажу сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин».